Sayfalar

22 Şubat 2014 Cumartesi

Mim. Seviliyorsunuz... :) #2

Şurada ilkini yazdığım yazı uzun olduğu için takip ettiğim diğer blogları bu yazıda yazacağım :)

güzzi : Evet o da benim ilk takip ettiğim bloglardan. Okuduğum her yazının altında yorumunu görünce girmek istemiştim :)) Sonra Kore'ye gitmiş olduğunu falan öğrendim, yazılarını okudum ve çok sevdim :) Bütün yazılarını da okudum zaten. Yazıları çok güzel, komik. Okurken bol bol gülüyorsunuz :) Kendi imkanlarıyla Kore'ye gittiği için de azıcık kıskanıyorsunuz :) Yani ben kıskanıyorum :p Neyse zaten hepiniz biliyorsunuzdur fazla tanıtmaya gerek yok :) A bu arada Türkiye'deki ilk Taeyang fanı :)

Güneş Gülerse : Kendisi ablam olur :) Benden özenip blog açtı sanırım :) Çok aktif değil ama takipteyim :)

Hayallerimde Ben : Henüz çok yeni takipçisiyim ama yazılarını sevdim. Kendisini de sevdim, ayrıca Bilgisayar Mühendisliği okuyormuş. Yakın zamanda benim de hayalimdi, ah duygulandım şimdi.

Hayattan Payetler : Kendisi çok sevdiğim bloggerlardan biri olur J Hayattan Payetler moda-makyaj, yaşam blogu. Boyumuz aynı ve tarzımız da benzer olunca postlarını sürekli okuyorum ve bana çok faydalı oluyor J Onun sayesinde en azından kıyafetlerimde bir düzen kurdum diyebilirim :) Ayrıca çok samimi yazıyor insanın okudukça okuyası geliyor bu yüzden bütün yazılarını okumama rağmen bir tur daha okusam mı diye düşünmedim değil :D

Shirushi : Kendisi de yeni tanıdığım bloggerlardan sadece bir kaç yazısını okudum ama hemen sevdim :) O da Uzak Doğu ağırlıklı yazıyor. Kendisinin deyimiyle biraz da aykırı bir insanmış :)

hikaruivy  : Hikaruivy'nin renkli dünyasını çok sevdim :) Uzun süredir takip ediyorum ama fazla yazı yazmadığı için çok yazısını okuyamadım. Ama yandaki listemde de bulunuyor az yazıyla da sevdim kendilerini :) Kayınbabasını da daha bir sevdim :) Uzak Doğu, yaşam blogu. Yani tam benlik :) Bir de Trabzonlu olamayacak kadar uysal, Ankaralı olamayacak kadar kibar biriymiş :)) Bakın direkt spoiler veriyorum ;)

Hoi Hoi : Sürekli bloglarda görürdüm kendisini geçenlerde takibe aldım ama itiraf ediyorum çok çok az yazısını okumuşumdur. Sınavzedelik işte ne yaparsınız. Ama bloguna genel olarak baktığımda hemen ısınıyorum :) Yazıları çok sempatik geldi ama direniyorum çünkü bağımlı olmak istemiyorum :) Okumadan sevdim yani :)

ipsiz uçurtma : Öncelikle blogunun yeni tasarımını çok sevdiğimi söyleyerek başlayayım :) Kendisini de uzun süredir severek takip ediyorum. Tavsiye ettiği dizi/filmleri izlemeye özen gösteriyorum diyemem ama not etmeye özen gösteriyorum  :)) Gerçek hayatta olsa çok yakın arkadaşım olacağını düşündüğüm insanlardan, seviliyor :)

Japon Kurabiyesi : Ben de onun gibi 18 yıllık bir adet kurabiyeyim :) Evet ilk başlarda aynı dönemde sınava hazırlanmamızdan mütevellit takip etmiştim kendilerini. Ama sonra sevdim tabi :) Adından da anlaşıldığı gibi Japon-Kore ağırlıklı bir blog. Bu arada ben Kore Dili ve Edebiyatı okumak hayalimi gerçekleştiremedim ama kendisi Japon Dili ve Edebiyatı okuyor yani okuyacak bu sene :) Nasıl geçecek ben bile merak ediyorum. Tebrikler :)

Kahvesiz Asla : Kendisini çok yeni takip ediyorum ama ısındım hemen :) Tıp okuyormuş belki bu da etken olabilir :)) Kendisinin deyimiyle her konuda yazıyormuş, benim gibi yani :p Zamanla daha iyi tanıyacağım, takipteyim :)

Kavanozdaki Beyin : Yine bir Kore blogu daha :) Yine az yazısını okudum ama hemen ısındım. Zaten çoğu blogda görüyorum kendisini :) Eğer Kore ile ilgili güzel bir blog takip etmek istiyorsanız tavsiye ediyorum :)

Kedimin Hobi Defteri : Çok cana yakın ve hoş bir hanımefendinin sevgili kedisinin adına açtığı samimi blogu :)) Tabi ki tamamen kediye adanan bir blog değil sadece onun adına açılmış gözlemlediğim kadarıyla. Yaşam blogu kendi hayatından kesitleri anlatıyor.

3gen : Öncelikle ismini çok sevdiğimi söyleyerek başlayayım :) İki tane anlam beliriyor benim kafada. Biri üçgen kalemleri çok sevdiği ki şu an saçmalıyor olabilirim diğeri de geometriyi sevdiği :) O da benim gibi sınava hazırlanıyor zaten bu ilgimi çekmişti onun için takibe almıştım ama çok sevdim sonradan kendisini :) Aslında bana komik olduğumu söyleyip sevindirmesinin de azıcık bunda katkısı olabilir :) Azıcık ama :) Sonra abisiyle olan ilişkilerini çok seviyorum abisiyle ilgili bir kaç yazı okumuştum çok komikler :) Bana da ablam ve beni hatırlatıyor. Bizim farklı bir ailedeki modelimiz ^^ Kısaca şirin, sempatik bir rakibim kendileri :) Ama onun da istediği yeri kazanmasını çok isterim.

keypapshow : Adından da belli olduğu üzere bir K-pop blogu. Kore blogu olarak da genelleyebiliriz :) Kore müziği ile ilgili çok güzel ve emek isteyen (bence) yazılar yazıyor. Bir de orijinal bir kişilik, seviyorum kendilerini :) Yazmayı unutmuşum şarkı çevirisi de yapıyor ve sanırım istek de alıyor :)

kimbapsushi : İsmine nazır bir Kore blogu :) Sanırım yemek yemeyi seven de bir Kore blogu :p Sanırım çok yazısını okumadım ama herkes gibi ben de seviyorum yazılarını :) Zaten popüler Kore blogları arasında herkes tanıyordur :) Yine benim asla sabır gösterip yazabileceğimi düşünmediğim uzun, özenli ve çok güzel yazıları var..

Kore'den biraz müzik : Sanırım Kore ve müzik blogu olduğunu söylememe gerek yok :) Bir de blog başlığını değiştirdi sanırım yenisi ise ''Nymphye'nin Kore müziği notları'' yazıyorum çünkü herkes Nymphye olarak tanıyor kendisini, en azından ben öyle :) Uzun süredir takip ettiğim bir blog ama şu sıralar fazla yazısını okuyamıyorum malum. Ama Twitter hesabı da en az blogu kadar renkli :) Oradan bol bol takip ediyorum. Ama siz Kore müziği ile ilgili güncel bilgileri güzel ve bu işten anladığını belli eden bir dille eğlenceli bir şekilde okumak isterseniz kesinlikle takip etmelisiniz. Benim takip ettiğim müzik bloglarında bence birinci sırada :)

La Perm Style : Tarzını çok sevdiğim bana da yakın bulduğum blogunda çok ilginç şeyler görebileceğiniz moda ara ara da kozmetik blogu. Tam olarak bir cümleyle anlattım :)

Makyaj Blogum : Çok eskiden beri takip ediyorum hatta izlediğim ilk kozmetik blogu olabilir. Çok bilgilendirici yazıları var. Fazla makyajdan anlamıyorum ama bazı yazıları neredeyse hayat kurtaran cinsten :)

Makyajlı Birileri : Yeni tanısam da çok sevdiğim iki adet arkadaşın kurduğu bir blog :) İsminde makyaj geçiyor ama kitap-dizi-film yazıları da var ve itiraf etmeliyim onlar daha çok ilgimi çekiyor :) Ama genel olarak makyaj konusunda yazıyorlar. Çok şirin ve sempatikler özellikle birbirleriyle olan karşılıklı yazışmalarda :) Kıskanılacak bir arkadaşlıkları var. Birbirine zıt iki insan çok güzel arkadaş olmuşlar ki tabi ki buluştukları yer kozmetik yoksa böyle bir blog açamazlardı :)

Mavi Salıncak : Henüz hiç yazısını okuma fırsatı bulamasam da arkadaşımın yazdığını öğrenince takip ettimdi :) Evet..

Metropol Günlüğü : ''Her şey hakkında her şey'' blogu :)) Çok güzel yazıyor en sevdiğim bloglardan biri.

Moda Masalları : ''Kendi masalında ister prenses ol ister kötü cadı, konsepte uygun giyinmek şart. Bazen de ''Kral Çıplak!'' diyebilmek fikrinde yola çıkan moda ve kozmetik blogu...'' diyerek tanıtmış kendisini. Çok hoşuma gidiyor bu söz o yüzden direkt yazayım dedim :) Yine sevdiğim kozmetik bloglarından. Çok güzel ve bilgilendirici yazılar yazıyor. Öyle işte :)

Neobi : Benim takip ettiğim blogunun ismi ''Neobinin Şırça Köşkü'' olarak geçiyor. Sanki başka bir blog görmüştüm onun için yazıyorum :) Aslında fazla yazısını okuyamadım ama kendi de fazla yazmıyor gibi mi ne :)) Neyse okuduklarım ise Kore'ye gidiş yazılarını anlattıklarıydı bir kaç yazıda. Çok komik yazıyor :) Çok da komik şeyler yaşamış hala aklıma geldikçe gülüyorum :) Bence o yazılarını okumalısınız çok eğlenirsiniz :) Spoiler da veremiyorum ki :) Sonra kendisi bir G-Dragon manyağı. Aklıma direkt bu geliyor Twitter yüzünden kk. Bir de ''Dünyayı ti'ye almış aynı zamanda dünya tarafından ti'ye alınmış...'' demiş kendileri ^^

Bikotbitişört : Çok yeni takipçisiyim hatta bir yazısını okudum sanırım :) Ama üslubunu sevdim ve göz ucuyla baktığım kadarıyla yazdığı şeyleri seveceğim gibi geliyor :)

Evde yazan kişi : Bazen kişisel bazen bilgilendirici yazılar yazıyor ama hepsini de güzel yazıyor:)

ga'yrimeşru blog : Çok farklı ve komik bir üslubu var, Kore dizilerinin tanıtımlarını gülerek okumak istiyorsanız takip edebilirsiniz ;)Bu yazıyı çoooooooook eskiden yazmıştım ama takip ettiğim ve sevdiğim daha birçok blog olduğu için yayınlamamıştım. Yani yazı bitmedi :D Ama şu an sıkılıyorum ve taslaklarda bu yazıyı gördüm ve yayınlamak istedim:)
Ama dediğim gibi çok önce yazdığım için yorumlar güncel değil değiştirmek de istemedim olduğu gibi yayınlıyorum :)

Devamını da yazacağım tabi takip ettiğim bloglar bitmedi dediğim gibi :)


5 yorum:

 1. Seni sarip sarmalarim sevgiyle fistik ne guzel seyler demissin cok tesekkur ederim gerci yazinin sonunda guncel degil demissin oldu mu bi degisiklik bakim :-D kuzucum bende senin dobra dobra olan yazilarini ictenligini cok seviyorum. Hayattan istedigin ne varsa insallah olur. İyi geceler

  YanıtlaSil
 2. Uyumamışsın ve yorum yapmışsın çok sevindim ben de asıl ben teşekkür ederim :) İtiraf ediyorum yazıyı yazar yazmak yorum görmek çok hoşuma gidiyor ^^
  Aslında senin yazını yazarken baya düşünmüştüm hatırlıyorum ne yazsam eksik, olmamış gibi geliyordu :)
  Haha onu orada ''yeni tanıyorum'' vs. gibi olanlar için demiştim seninki için olanlar son gaz devam ediyor :D
  Ayy çok teşekkür ederim *_* Şımarmam inşallah :D Aslında uzun süre yazı yazmayınca biraz unutmuşum ama neyse :)
  Amiin, bilmukabele :D
  İyi geceleer ^^

  YanıtlaSil
 3. Ya bende çok merak ediyom açıkcası bunlan nasıl arkadaş oldum ben diye :D Çok haklısın canım hepsinde :D.Sende seviliyosunn :D Yazı başında merak edip aşağılara doğru baktığımdan üstleri okumadım bi okuyım onlarıda :D

  YanıtlaSil
 4. iyi ki de olmuşsun ama demi birbirinizi tamamlıyorsunuzdur :)
  Teşekkür ederim ,kızardım :)

  YanıtlaSil
 5. Aslında biz de ablamla sizin gibiyiz ^^

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...