Sayfalar

24 Ocak 2014 Cuma

Fil Fareden Neden Korkar? [Mim]


Bence bunu file sormak lazım :) 
Hem korkar yani biz de küçük böceklerden kat be kat büyüğüz ayrıca bilincimiz de var ama yine de korkuyoruz. Yani ben korkuyorum sizi bilemem :)
Neyse, şimdi zor sorularla dolu kültür-sanat konularıyla ilgili mimi yazmaya başlayacağım ama beni ayıplamayın olur mu baştan anlaşalım :) Dürüst olmak kültürlü olmaktan daha önemlidir :P 
Tabi ki de beni mimleyen Paul ve Tawannanna'ya çok teşekkür ediyor ve bu kadar beklettiğim için özür diliyorum :) A aynı zamanda Paul mimin de yaratıcısı olur :) 

1.En sevdiğiniz müzik türü hangisi? Neden? Bu türü kiminle tanıdınız? Ve bu türde son hızla kimi dinlemeye devam ediyorsunuz?
Rock diyorum. Çünkü gürültüden hoşlanıyorum sessizliği sevmiyorum bağırın bana :D
Yukarıdakiler arkadaşımın sözleriydi :D 
Ben çoğu türü severim şarkıya bağlı ama gene de Pop diyeyim genel bi şey :) Kiminle tanıdım? Popu mu? :) Hakan Peker diyeyim ona da küçükken favori şarkıcımdı :p
Ben hız sevmem yavaş yavaş Demi'yi dinliyorum :)

2.Konuyu müzikten açmışken devam edeceğim...Sizce ''iyi müzik'' diye bir şey var mıdır? Varsa nedir? Yoksa kişisel bir zevk meselesi olduğu için ''iyi müzik'' de kişiye göre değişir mi?
Bu soruyu da felsefecilere mi bıraksak? :) Ya bana göre ''iyi'' dediğim bunu kimse inkar edemez dediğim kalitenin doruklarındaki bir şarkıyı başkası beğenmiyor. Bana göre ''iyi müzik'' var ama bana göre iyi olduğu için başkasına göre olamayabiliyor :) Bu yüzden kişiye göre değişir diyeyim. 

3.En sevdiğiniz Türk ve yabancı yazarlar? (Ayrı kategoriler) Hangi kitabıyla tanıştınız ve başka hangi kitabını okudunuz? En çok hangisini beğendiniz? Neden? 
Şimdi ben modern kitaplar yerine klasikleri okumayı daha çok seviyorum. Dünya klasikleri olsun Türk klasikleri olsun. Bi de Edebiyat dersi dolayısıyla Türk Klasiklerini okuyorduk. Bu yüzden ''Ay, çok sıkıcı'' gibi yorumları kabul etmiyorum :) 
En sevdiğim yabancı yazarlar;
 Maksim Gorki, Paulo Coelho, Balzac..
Maksim Gorki; Çocukluğumla tanıştım sanırım. Benim Üniversitelerim'i okudum bir de ama onu beğenmedim geriye Çocukluğum kalıyor zaten :)
Paulo Coelho; Simyacı ile tanıştım. Başka da kitabını okumamışım düşündüm de :) Bi kitabını merak etmiştim ama onun da adını hatırlamıyorum :) Ama Simyacı'yı çok sevmiştim...
Balzac; Vadideki Zambak ve Goriot Baba

Aslında benim ''Sevdiğim Yazarlar'' diye bir şeyim yok ya. Kitabı kimin yazdığına bile bakmam :) Yani sevdiğim yazar var da kitabından dolayı değil. Yukarıdakileri bile düşünüp yazdım ''Bunu seviyorumdur, bunu da seviyor olabilirim'' falan diyerek :) 
Mesela Ahmet Haşim'i severim ama çok kitabını okumadım. Çirkin olduğu için de değil :) Sadece Bize Göre ve Gurabahane-i Laklakan kitabını okudum ve Deneme seviyorum diye sevdim :) Montaigne'yi de bu yüzden severim. K.Maraşlı yazarları severim sadece buralı oldukları için :) 
Mehmet Rauf'u severim ama Eylül'ünü okudum bi tek. Cenap Şahabettin, Halit Ziya bunları sebepsiz yere seviyorum :) Şemseddin Sami'yi severim bana iki + aldırmıştı Edebiyat dersinde :) 
A bir de kitaplarını okumadan sevdiğim yazarlar var. O nasıl oluyor demeyin sınava hazırlanıyorum diye okuyamıyorum ama kendilerini seviyorum :) İkisi de blogger. Biri çok okumak istediğim 3 tane Japon kitabının yazarı Onur Ataoğlu diğeri de kitabı yeni çıkan Deeptone :)

4.En sevdiğiniz filmler? (En az 5 tane) En sevdiğiniz diziler? (En az 3) Neden?
Yeşil Yol, Pi'nin Yaşamı, Speed Scandal, Köfte Yağmuru, Harry Potter, Hunger Games, My Sister Keeper, Umudunu Kaybetme, 3 Idiots... 
Bunlar geldi aklıma :) Speed Scandal Kore filmi tavsiye ederim güzel bir komedi filmi. Köfte Yağmuru da animasyon bi tane de animasyon olsun dedim :) 
En sevdiği diziler... Ben izlediğim her diziyi severim ki :) 
Valla bu durumda Kore'ye biraz torpil geçeceğim :) 
Birdy Budy olabilir, Goong, Hana Yori Dango (bu Japon), 9 End 2 Outs, Saraydaki Mücevher, Muhteşem Kraliçe, BOF, Misa(bu en iyisi), Secret Garden.. 
Sadece sevdiğim Kore dizilerini yazdım :) Yabancı dizilerden de sevdiğim var ama harika hafızam adını yazmama izin vermiyor :p Bu arada hepsi çok klasik diziler Kore fanı olanlar anlar zaten çoktandır Kore dizisi izlemiyorum bağımlılık yapıyor diye :) Mağdurum...

5.Hayat felsefenizi üç-beş-on madde ile özetleyin desem? (seçim sizin)
Benim hayat felsefelerim birbirleriyle çelişir ama söyleyeyim :)
Kendin ol!
Fırsat bulduğun her vakit dinlen :) 
Kafana takma, rahat ol.
Hiçbir şey imkansız değil yeter ki iste.
Hiç kimse umurumda değil, ben buyum ve böyleyim.
Olumlu düşün, empati kur, güleryüzlü ol :)

6.Müziğe geri döneceğim, en sevdiğiniz 3 sanatçı/grup? Ve onların 5 şarkısı hangisi? Neden?
Demi Lovato; Give Your Heart a Break, This is me
Little Mix; Move, Little me, Wings, We are young
Pink; Just give me a reason, Try, Blow Me 

7.Bana herhangi bir ülkenin müzik piyasasını uzun uzun anlatın. ülke seçimi tamamen size kalmış.


Çok fazla bilgili olmasam da Kore müziğinden bahsedeyim. Aslında çok fazla dinlemiyorum ama sevmiyorum demek değil bu. Seviyorum ama müzik çalarda rast gelirse dinliyorum :) Fazla takip ettiğim de yok ama Nymphe ve mimin sahibi Paul'un blogları sayesinde azıcık haberdar olmuş oluyorum :)
Kore müziği hakkındaki düşüncelerime gelecek olursak benim için fazlasıyla hayali bir dünya. Kusursuz yüzler, vücutlar ve tamamen hayranlara adanmış kusursuz hayatlar. Biri biriyle sevgili olsa skandal oluyor :) Bazen fazlasıyla şirin bazen de tam tersi video klipler. Aslında çok eğlenceli olabiliyor fan savaşları falan :P Çünkü Kore müziği dinliyorsanız oppalarınız ve unnileriniz olmak durumunda. Yani aşırı hayran olduğunuz erkek ve kadın şarkıcılar. E siz de fanları olarak hayran olduğunuz kişiye laf söyletmeyeceksiniz tabi :) Bir de Kore'de müzik belli başlı şirketlerin egemenliğinde şarkıcılar da bu şirketlere bağlı olarak çalışıyor zaten asgari ücret, yemek parası ve full akbil karşılığında :) Neyse şekli şemali geç bana müzikten bahset derseniz çook duygulanabileceğiniz duygusal şarkılar, çook eğlenebileceğiniz, çılgınca eşlik edebileceğiniz hareketli şarkılar sürüsüyle :) Hele Kore'den Drama izliyorsanız (onların müzikleri zaten çok güzel oluyor) her dinlediğinizde yeniden duygulanıyor hatta gözleriniz yaşarıyor :)
Uzun uzun anlat demiş ama şair benim yazım çok uzadığı için yeterlidir herhalde :) Kore'de gerçekten çok güzel gruplar, şarkıcılar var bi şans verin derim.

8.Sizce en güzel ve en kötü duygular nelerdir?Nedenlerini söylemeyi unutmayın!
En güzel duygu; (bu soruyu bi kez daha cevaplamıştım orada aynı cevabı vermiştim) mutluluk! İliklerine kadar mutluluk :) Çünkü zaten mutluluk bütün güzel duyguların vardığı yer. Zafer, umut... gerisi gelir işte :)
En kötü duygu da kıskançlıkmış kardeşler mümkünse kıskanmayın derim :) Böyle tarif de edemiyorum içiniz kemiriliyor hele kimseye de bir şey diyemiyorsanız..
Kin, nefret, yalnızlık... Bunların da gerisi gelir.

9.''Bu adam benim idolüm.'' Dediğiniz biri var mı? Varsa kim? Yoksa olmak istediğiniz insanı bana siz anlatın.
Her daim idolüm olan biri yok herhalde. Dönem dönem birileri gibi olmak istedim ama :) Mesela Saraydaki Mücevher'deki Cangema karakteri idolüm olmuştu. Şu sıralarda da istediğim üniversiteyi kazanmış olan herkes idolüm durumunda :)) 

10.Şu an neredesin, ne yapıyorsun ve bundan on yıl sonra nerede, ne yapacaksın? Bu hayattaki amacın ne abi? Ne için yaşıyorsun?
Evdeyim ne yapayım :P 
Hepiniz yapmak istedi demi bu espriyi? :) Ben yaptım! 
Şu an adı büyük kendi küçük bir şehirde üniversiteye hazırlanıyorum. Liseyi geçen yıl bitirdim. Çalışıyorum işte :) Öhöm neyse ciddiyet. On yıl sonra üniversiteyi bitirmiş iş başında olmuş olurum inşallah :) Valla amacım gezebildiğim kadar yer gezip konuşabildiğim kadar dil konuşmak :) Ve iyi bir yerde olsam da fena olmaz tabi :)

Sorular bitti :) Valla zorlandım itiraf edeyim ve bu mimi bissürü kişiye paslamak istiyorum :) Yapmak isteyenler de yapabilir.14 yorum:

 1. Merhaba canım :) teşekkkür ederim .Yarın yapıcam inş :)

  YanıtlaSil
 2. “asgari ücret, yemek parası ve full akbil karşılığında” > Bu kısımda sesli güldüğümü itiraf etmeliyim.
  Coelho'nun diğer kitapları da çok iyidir. Zaman buldukça göz at derim ama dur sınav bittikten sonraya bırak. :D
  Valla o espriyi çok az kişi yapmadı sanıyorum, hatta bazıları ciddi ciddi söyledi. :D
  Ellerine sağlııık^^

  YanıtlaSil
 3. Süpermiiiş.. Elbette seve seve cevaplayacağım.. Çok çok teşekkürler..:))

  YanıtlaSil
 4. @Merve;
  Merhaba :) Rica ederim :)
  @Paul;
  Evet okuyacağım çok kitap var ama sınavın bitmesi lazım:)
  Haha benimki iyi o zaman yine:))
  @miyavkedicik;
  Rica ederim bekliyorum :)

  YanıtlaSil
 5. :D özelemişim yaa yazılarını baya iyi geldi :D Bizimki gelsin sınavdan hemen yaparık sagolasın canım:)

  YanıtlaSil
 6. Bu yorumlarda bana baya iyi geliyor itiraf etmeliyim arada ara vermeyi düşünüyorum bu gidişle :D
  Rica ederim bekliyorum :)

  YanıtlaSil
 7. eline sağlık:) umarım istediğin üniversiteyi kazanırsın ve diğer tüm dileklerin gerçekleşir, dilediğin gibi bir hayat yaşarsın :)

  speed scandal' ı izlememişlere ben de ayrıca tavsiye ederim, izlemesi keyifli ve katılıyorum kore dizileri bağımlılık yapıyor. insan boyut değiştiriyor :)sonuç: mağduriyet.

  YanıtlaSil
 8. Ben de umarıım :)) Çok teşekkürler:)
  :)

  YanıtlaSil
 9. güzel bi mim :)

  yahu bu şarkı seçiminde gerçekten zorlanıyorum ben.

  hayat felsefene bittim
  kafana takma, rahaat ool :)

  YanıtlaSil
 10. Teşekkürler yapmak istersen ekleyebilirim ismini :)
  Hehe ben seçmiyorum o yüzden ne gelirse :))
  Çünkü takınca da bir şey değişmiyor her şey olacağına varıyor :)

  YanıtlaSil
 11. Uzun fakat cok samimi eglenceli bir mim olmus :)

  YanıtlaSil
 12. biraz geç oldu ama ben de en kısa zamanda yazacağım :) çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 13. Olsun benimki kadar geç olamaz :D
  Ne demek ^^

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...