Sayfalar

12 Kasım 2018 Pazartesi

iPhone X Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Image result for iphone x
Bildiğiniz üzere Apple, iPhone modellerinde her yıl yaptığı yenilikleri X modeli ile bir adım öteye taşıdı. Ekran genişliği ve home komut tuşunun kaldırılması gibi akıllı telefon dünyasında radikal değişimlerin öncüsü haline gelen Apple, bu radikal değişimleri de neredeyse sınırsız olarak tanımlanabilecek teknoloji altyapısı ile destekliyor. Yani içi boş bir tasarım ile göze hitap edip işin içinden sıyrılmayı değil, geleceğin teknolojisine giden yolda hep bir adım önde olmayı amaçlıyor.

Peki, Apple'ın akılı telefon konusunda önlenemez yükselişinin en yeni parçası olan iPhone X modelinin farkları neler? Özellikleri bize ne katıyor? Apple tek bir telefon modeli ile nasıl bu kadar başarı elde ediyor? Öncelikle şu "X" konusuna açıklık getirecek olursak, bu modelin asıl okunuşu "10". X, Romen rakamlarında 10 rakamını simgelediği için bu isim kullanılmış. Bu konuyu netleştirdiğimize göre, biraz daha detaya inelim. İşte yeni iPhone'un farkları:


·         Bugüne kadarki en dayanıklı / uzun ömürlü batarya: Telefonların şarj ömrü, kullanım süreniz uzadıkça kısalır ve bu da birçok kullanıcının yakınma sebebidir. Apple, akıllı telefon kullanıcılarının bu yakınmalarına iPhone X bataryası ile karşılık verdi. Akıllı telefonlarda alışık olmadığımız L şeklinde bir batarya ile karşımıza çıkan X, daha önceki iPhone 7 modelinin bataryasının tam iki katı ömre sahip.

·         Beklenen özellik: Kablosuz şarj: Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri yanlarında sürekli şarj kablosu ve adaptörü taşıma zorunluluklarıydı. Apple bu soruna da kulak vermiş olacak ki, X modelini kablosuz şarj özelliği ile piyasaya sürdü. Artık şarj aleti derdinizi, kablosuz şarj standları ile sonlandırabileceksiniz.

·         Artık sizi tanıyor: Face ID: iPhone X modellerinde, home tuşunun kalkmasıyla birlikte Touch ID'den ziyade yüzünüzü üç boyutlu olarak algılayarak kilit açmanıza olanak sağlayan Face ID kullanılmaya başlandı. Bu da akıllı telefon üreticileri ve kullanıcıları için devrim niteliğinde bir atılım oldu.

·         Artık emoji sizsiniz! Animoji: iPhone X, "Animoji" özelliği ile kullanıcılarının yüzlerini ve mimiklerini 3 boyutlu şekilde tarıyor ve onları bir emoji olarak telefon ekranına yerleştiriyor. Mimik ve hareketlerinizin anlık olarak ekranınızdaki emojiye yansımasını görebiliyor ve çevrenizle bu emojileri paylaşabiliyorsunuz.

·         Home tuşunun yerini alan uygulama değiştirme modeli: X'ten önceki iPhone modellerinde uygulamalar arası geçiş yapmayı ya da ana menüye dönmeyi sağlayan bir home tuşu mevcuttu. X modellerinde bu tuş tamamıyla kaldırılarak düz bir ekran görünümüne geçildi. Artık uygulamalar arası geçiş için, ekranın en altında yer alan çubuğu sürüklemeniz gerekiyor

iPhone'un birçok geliştirme ile sunduğu iPhone X modelini incelemek ve uygun fiyatlar ile satın almak istiyorsanız, Apple iPhone X MediaMarkt'ta. Mediamarkt web sitesini ziyaret ederek iPhone X ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...