Sayfalar

7 Ekim 2016 Cuma

Yükselen Burcunuz Ve Siz

Günümüzde, konu burçlar olduğunda ilgisiz kalacak kişi hemen hemen kalmamıştır diye düşünüyorum. Hepimizin bir burcu olduğuna göre en azından fal düzeyinde ilgileniyoruz burçlarla hepimiz bir şekilde.

Aslında gezegenler, yıldızlar çok eski tarihlerden beri insanların ilgisini çekmiş ve ilkel saydığımız toplumlar bile o zamanki bilgileriyle türlü çıkarımlarda bulunmuşlardır. Daha sonraları, pozitif bilimlerin önem kazandığı ilk dönemlerde ise, burçlar ve fallar konusu pek bilimsel olmayan, uydurma ve hayal ürünü eğlencelik konular gibi algılanmaya başlandı. Pozitif bilimlerle ilgili insanlar bu konuları pek ciddiye almıyor, bilimden uzak görüyorlardı. Fakat daha sonra astroloji alanındaki gelişmeler ve astrolojinin bir bilim olarak algılanmasıyla durum değişti. Astroloji gezegen ve yıldızların insanlar üzerindeki etkisini yorumlayan bir bilim dalı olarak kabul edildi. Böylelikle insanların konuya bakış açısı da değişmeye başladı. Bir başka deyişle konu hem bilimsel, hem de hepimizin ilgilendiren, merak uyandıran bir anlam kazandı. Bununla birlikte astrolojiye uzak insanların konuyu kavrayabilmesi ve inandırıcılığını kabul etmesi için biraz daha zamana ihtiyacı olabilir.

Bilindiği gibi hepimizin doğum günümüze göre ait olduğumuz bir burç var. Bu bizim Güneş burcumuz ya da asıl burcumuz sayılır. Bir de yükselen burcumuz vardır. Yükselen burcumuz ise doğduğumuz anda ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Her ne kadar çoğu zaman asıl burcumuzun gölgesinde de kalsa, yükselen burcumuz da asıl burcumuz kadar önemlidir esasında. Bu burç görünüşü ve kendimizi nasıl gördüğümüzü temsil eder. Yükselen burç ortalama iki saatte bir değişim gösterir ve doğru tespit edilebilmesi için doğum saatinin çok iyi bilinmesi gerekir. Yükselen burcumuza ay burcu da denir. Kendimizi değerlendirirken asıl burcumuzla birlikte yükselen burcumuzu da dikkate almalıyız. Örneğin; aslan burcunda doğan bir kişinin yükselen burcu başak ise o kişinin karakter özellikleri, yaşam tarzı ya da olaylara bakış açısı her iki burçtan da etkilenerek ikisinin bir karışımını yansıtır.

 Yükselen burç hesaplamak için doğum saatimizi tam olarak bilmemiz gerekir. Elele dergisinin internet sitesinde yükselen burcumuzu hesaplayabilmemiz için bir tablo bulunuyor. Bu tabloya cinsiyet, doğum günü, ayı, yılı ve doğum saati, dakikası girilip yükselen burcumuz kolaylıkla öğrenilebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...